Jak się przyłączyć?

Sprawdź, czy Twoja szkoła lub szkoła Twojego dziecka bierze udział w akcji „Tusz do paki”. Jeśli tak, daj swojemu dziecku zużyty tusz, aby mogło zanieść go do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanego w tym celu kartonu. Pamiętaj, aby zużyty tusz dokładnie owinąć folią lub zapakować do woreczka, żeby uniknąć wylania się resztek!

Jeśli w Waszej szkole jeszcze nie jest prowadzona zbiórka kartridży, zaproponujcie ten pomysł przy najbliższej okazji. Aby zgłosić do nas chęć uczestnictwa, wystarczy zadzwonić. Kontakt znajdziecie klikając w przycisk poniżej 

Szkoła, która przyłączy się do kampanii otrzyma: opiekuna, plakat, ulotki informacyjne oraz specjalne  kartony do zbierania tuszów.

Czy wiesz, że tusze do drukarek należy składować wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach, podobnie jak baterie czy przeterminowane lekarstwa? Niestety świadomość w tym obszarze jest wciąż niewielka. Rocznie w naszym kraju kupuje się ok. 4 milionów różnego rodzaju wkładów do drukarek. Jeśliby ułożyć je jeden za drugim, wyznaczyłyby trasę o długości ok. 400 km! To tyle, ile z Warszawy do Zakopanego. Z czego do prawidłowej regeneracji lub utylizacji oddawanych jest zaledwie ok. 15%. Tyle  mniej więcej wynosi trasa z Bydgoszczy do Torunia (ok. 45 km). Pozostałe tusze trafiają na zwykłe wysypiska śmieci lub do lasów. Co zatem zrobić ze zużytym tuszem? Gdzie go wyrzucić?


To proste! Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!